newyuzhanin: (Avatar)
[personal profile] newyuzhanin
Мова вмирає, коли нею не користуються. Це стосується мов цілих народів - але, звісно, також мов всередині окремої пересічної голови.
Мав нагоди переконатися в тім на власному досвіді - вщент забув італійську, якою вже був починав балакати, французьку майже вщент - після багатьох місяців навчання он-лайн, і лише пари місяців перерви, от тепер те саме з чеською.
Не приведи забуду й солов'їну - тож читайте так, хто хоче, а решта користуйтеся перекладачами - вони зараз дуже порозумнішали.

(Це була преамбула, в стилю Дідуся Панаса: добрий вечір вам, малятка, любі хлопчики й дівчатка, сідайте зручненько, слухайте уважненько та т.ін.)

У парадигмі східнослов'янських культур справжньому чоловікові не личить, принаймні, розмовляти про почуття, про любов - то тема жіноча, нам непритаманна, а ми повинні писати в ЖЖ лишень про чарівну форму жіночих сідниць, грудей, інших елементів тощо, а також про свої уявлення щодо використання тих елементів за призначенням. (Див. результати пошуків за запитом "Я б вдув" та таке інше.)

(Це був пасаж для привернення уваги).

Але особисто мені вже немає чого берегти свою репутацію, я навіть вірші пишу, тож мені вже так і так можна й про почуття.

Стан закоханості - чудовий подарунок природи людині. Саме цей стан хоча б раз на життя надає кожній людині наснаги, відчуття власної обраності, чарівного світлого божевілля, коли ти ширяєш понад натовпом, понад матерією, і всі негаразди й страхіття жорстокого світу нібито минають тебе, не стосуються тебе, летять повз тебе наче безсилі тіні. Навіть тим, хто не спромігся дійти видатних наукових, творчих, чи інших досягнень.

Тож, будьмо завжди закохані.

Треба берегти цей стан. Це неправда, що він минає з перебігом часу. Це зв'язок випадковий, не причинний - тобто, насправді закоханість минає разом із часом, але не внаслідок перебігу часу. Вона минає, йде від нас, коли ми через власну лінь, слабкість волі до життя, недостатнє прагнення до прекрасного забуваємо кожного ранку дякувати богові за лице, очі й губи людини, яка прокидається поруч з нами. Коли відганяємо від себе марення коханої постаті через буцімто брак часу на повсякденну мишачу метушню. Коли даємо волю власному страхові - що нас нема за що кохати, тож і нам нема з чого.

Нема чого боятися. Так, ніхто не досконалий. Окрім тих, у кого ми закохані.

Це нормально.

Це життя.

Все інше - різновиди смерті.

Date: 2013-08-05 04:49 pm (UTC)
From: [identity profile] yin-yang-yo.livejournal.com
Не соглашусь с вами. Именно в восточнославянской культуре поэтизация смерти, как неизбежного конца пути любого воина, особенно сильна. И мужские изъяснения в любви, чувства обреченности человека, уходящего навстречу битве, и поэтому ценящего любовь, неизменная часть украинской песенности - поэтики. И не только. Одна из самых моих любимых картин народного лубка "Казак Мамай". Я даже позволил себе домыслить историю целиком.
Я с юных лет очарован восточной этикой, в большей степени - японской. могу с уверенностью сказать, масса параллелей между поэтами-самураями и украинскими казаками. Теми же кобзарями и лирниками, кто были не кто иные, как казаки в летах, или ушедшие "в люди, на шляхи".

February 2017

S M T W T F S
   123 4
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated May. 24th, 2025 06:45 am
Powered by Dreamwidth Studios